Mgr. Simona Šimíčková
Specializace
Vzdělání
Pracovní zkušenosti
Simona Šimíčková absolvovala v roce 2017 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Během studia se zúčastnila stáží v některých právnických profesích (advokacie, soud, státní zastupitelství).
Současně na dobrovolné bázi působila zejména v neziskových organizacích, které se zaměřují na problematiku obětí trestných činů (Bílý kruh bezpečí, proFem), právo životního prostředí (Český svaz ochránců přírody) či zdravotnické právo (Kancelář Ombudsmana pro zdraví).
Po dokončení studia do roku 2021 pracovala v organizaci proFem – centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, o.p.s. jako právnička a sociální pracovnice, kde o této problematice také přednášela a podílela se na tvorbě odborných publikací (Právem proti násilí na ženách: Bílá místa české legislativy, Veronika Ježková, 2016; Analýza výskytu a latence domácího násilí v partnerských vztazích, David Dohnal, Petra Hokr Miholová, Simona Domesová, Veronika Šprincová, 2017).
Nadále se vzdělávala formou odborných seminářů a konferencí souvisejících s tématy domácího a sexuálního násilí, trestního a rodinného práva a práce s traumatizovanými osobami.
Absolvovala výcvik v základní krizové intervenci v kontextu sociálních služeb (Remedium Praha, 2017) a výcvik v chatové krizové intervenci (Linka bezpečí, z.s., 2017).
Absolvovala vzdělávání v oblasti lidských práv: Škola lidských práv 2017, BGRF – Women´s Human Rights Institute 2017-2019 a WAVE – Multidisciplinary Training on rape and consent-based legislation, 2020.
V roce 2017 působila jako koordinátorka projektu Pro bono centrum realizovaného organizací Pro bono aliance, jehož předmětem je propojování klientů neziskových organizací s advokáty a bezplatné poskytování právních služeb, dále vzdělávání odborné veřejnosti v oblasti lidských práv.
Necelý rok pracovala jako právnička na Úřadě městském části Praha 12, odkud v roce 2022 přešla do Centra sociálních služeb Praha. Zde dva roky koordinovala program Městských ubytoven – ubytovací zařízení pro osoby, které jsou bez domova nebo jsou ohroženy ztrátou bydlení a pobytem na ulici jsou zranitelné z důvodu svého věku či zdravotního stavu.
Kynologii propadla v roce 2020 před pořízením prvního vlastního psa, od té doby se kontinuálně vzdělává v etickém tréninku.
Od roku 2023 je redaktorkou internetového kynologického magazínu eCanis, kam přispívá populárně naučnými články, rozhovory a reportážemi.