Hernička Hodného psa

Přijďte si s námi v létě pohrát do naší interaktivní Herničky. Máme pro Vás připravený vzdělávací program vhodný pro děti školkového věku. Formou zážitkové pedagogiky budeme dětem představovat, jak porozumět psovi, jak s ním komunikovat a pečovat o něj. Efektivním způsobem vzdělávání probudíme v dětech hloubku ve vztahu ke zvířatům, ve kterém má místo především respekt, ohleduplnost a partnerství.

Učení nemusí být jen hodiny strávené náročným biflováním, ale můžeme se učit, jak je nám savcům přirozené, zkušenostmi a hrou. Učíme se a zapamatováváme si skrz emoce. Chceme navázat pouto k přírodě a psům právě pomocí příjemných emocí, které děti v našem centru Hodný pes, které se na týden promění v interaktivní hernu, prožijí. Naším cílem je děti dále inspirovat a zajistit, aby se tu cítily dobře takové, jaké jsou, a mohly rozvíjet svou kreativitu a otevřít se novým myšlenkám. Chceme lidi spojovat a podporovat smysluplný čas strávený s vlastní rodinou.

Program je na 5 dní. Celým týdnem nás provede pohádka, díky které děti zapojí fantazii a prožijí příběh společně s imaginárním psím hrdinou. Přihlášení je možné na všechny dny, nebo jen některé. Každý den bude mít jiný obsah, který na sebe bude volně navazovat - pokud přijdete jen jednou nebo jen v některé dny, není to překážkou. Některých aktivit se bude účastnit reálný psí hrdina.


V pondělí nahlédneme na psa jako jiný živočišný druh. Budeme sami na sobě poznávat, jakými smysly vnímá svět a čím se liší od nás lidí. Využijeme senzomotorické pomůcky, aby si děti přímo osahaly a zažily nové podněty. Postavíme si bezpečné místo, které všem dodá bezpečí, jež je zcela primární potřebou naší i psů. Při interaktivních hrách budeme poznávat i vzdálenější příbuzné psů.

(Zaměření na první z pěti oblastí welfare zvířat - svoboda od nepohodlí.)


Úterý bude věnováno péči o psa po všech stránkách. Při pohybové hře se zábavnými úkoly budeme pejskovi obstarávat vodu a potravu, kterými naplníme jeho mističky. Budeme pejska učit chodit "na záchod" a zábavnou formou se po něm naučíme také uklízet.

(Naplňování svobody od hladu a žízně.)


Středa nám odkryje mnoho tajemství o psí komunikaci. Poznáme, co má pes rád, a co mu naopak není příjemné. Budeme se učit, jak se k pejskovi chovat. Porozumíme tomu, že některá chování, která se nám nemusí líbit, jsou pro pejska přirozená. Když se spolu naučíme komunikovat, rozdíly mezi lidským a psím pohledem na svět si dokážeme snadno vysvětlit a respektovat se.

(Učíme se o svobodě vyjádřit normální vzorce chování.)


Čtvrtek zasvětíme výrobě enrichmentů (hraček), které psovi umožňují uvolnění i mentální stimulaci. Budeme řešit různé varianty psích hlavolamů, při nichž děti potrénují jemnou motoriku. Zahrajeme si i další hry, které mohou být zábavné pro člověka stejně jako pro pejska, například uklízení hraček. Vedle přemýšlení a zručnosti potrénujeme také fyzické dovednosti v pohybové části herny a sami si tak zažijeme všechny způsoby uvolnění emocí.

(Svoboda od strachu a stresu.)


Pátek věnujeme záchraně pejska, který nás celý týden provázel. Ukážeme si, jak ho ošetřit a být mu oporou. Připravíme pejska na příchod nové rodiny a zabalíme mu na cestu vše, co potřebuje. Děti se dozvědí, jak lze tuto novou životní situaci zvířátku zpříjemnit a vyrobí mu na cestu do nového domova pamlsky. Na závěr nás všechny čeká rozloučení v podobě rituálu a malé překvapení pro děti na cestu do jejich domovů.

(Svoboda od bolesti, zranění a nemoci.)


Čeká nás týden plný zvídavosti a poznávání, tréninku motorických a komunikačních dovedností, empatie a navazování vztahů s vrstevníky. Tematicky se zaměříme na porozumění psovi, prevenci konfliktu mezi dítětem a psem a péči o něj.

Program bude připraven do vnitřních prostor tréninkového centra Hodný pes na adrese Týmlova 8, Praha 4, i blízkého parku.

Doporučený věk dětí je 3 - 6 let. Aktivity jsou zaměřeny na děti s nulovou nebo minimální zkušeností se školní docházkou. Maximální počet dětí je 6.

Do Herničky se mohou hlásit děti pouze v doprovodu rodičů.

Přihlásit své dítě můžete na celý kurz (5 dní) a nebo jen na vámi vybrané dny.

Termíny kurzu:

  • 26. - 30. 8., 8:30 - 12:00 


Ceník

Hernička - 1 den dle vlastního výběru

Můžete se hlásit na jednotlivé dny Herničky, v případě zájmu o všech 5 dní je cena zvýhodněna

400 Kč

Hernička - cena za celý kurz

Zvýhodněná cena za celých 5 dní

1920 Kč