Kateřina Růtová

Se psy jsem byla v kontaktu již od malička a když jsme si před několika lety pořídili našeho prvního vlastního psa, úplně jsem práci s nimi propadla. První zkušenosti s výcvikovými metodami ale nebyly cestou, kterou jsem se chtěla vydat, protože vůči psům nebyly fér. Když jsem se dostala ke knihám, seminářům a trenérům, kteří využívali pozitivních metod učení zvířat, věděla jsem, že to je přesně ono.

Psi jsou pro mě rovnocennými členy rodiny a vždy se k nim snažím tak chovat a podle toho s nimi jednat. Mým cílem je, aby se ze psa a člověka stal sehraný tým, aby si vzájemně rozuměli a věděli, co můžou jeden od druhého očekávat.

V roce 2016 jsem se stala certifikovanou poradkyní Hersenwerku pro psy, kterému se aktivně věnuji. V rámci fungování projektu ISCA bych ráda, aby se více prohloubily znalosti lektorů, kteří působí na poli výcviku zvířat, a aby i oni měli potřebu se stále vzdělávat a předávat svým klientům informace, které je naučí, být ke zvířatům korektní v rámci tréninku i běžného života.

Absolvované semináře:

  • seminář s RNDr. Františkem Šustou: Úvod do pozitivního posilování (2016)

  • seminář s RNDr. Františkem Šustou: Trénink je v hlavě (2016)

  • seminář s Gabrielle Harris: Najdi svůj spínač (2016)

  • certifikovaný kurz Poradce Hersenwerku s Ivou Paštovou a Helenou Hejzlarovou (2017)

  • workshop pevných hlavolamů s Holandskými instruktory WoofatWork (2017)